AÖF Öğrencilerine “Online Soru Sor” Avantajı

AÖF Öğrencilerine “Online Soru Sor” Avantajı

Açık Öğretim Fakültesi’nde okuyan öğrenciler her ne kadar uzaktan eğitimin avantajlarını yaşasalar da, pek çok konuda yüz yüze eğitimin dezavantajlarını da yaşabilmektedirler. Özellikle bilgi alışverişi uzaktan eğitimde kısır kalabilmektedir. www.aofplatformu.com üzerinden ulaşılabilen “soru sor” sistemi ile öğrenciler diğer AÖF öğrencilerine ilgilendikleri derslerle ilgili ya da genel AÖF sistemi ile ilgili tüm soruları sorup, merak ettikleri cevapları alabilmektedir.

2 Adet AÖF diploması alınabilir mi?, AÖF’e nasıl kayıt olunur?, AÖF’de bu sene harç ücretleri ne kadar?, AÖF okuyanlar yüksek lisans yapabilir mi? gibi pek çok yerde cevabına rastlanamayacak türden sorulara cevaplar aofplatformu.com ‘un “soru sor” bölümünde yer verilmiş. Bu örneklere göre hazırda cevap verilmiş konulara ilave olarak, öğrenciler kendi sormak istediği soruları belirleyip diğer AÖF öğrencilerine soru sorabilir ve diledikleri konuda bir tartışma başlatabilirler.

“Online soru sor” bölümünü kullanabilmek için öğrenciler Aofplatformu.com ‘a e-posta adresleri ile üye olabilir ya da sadece “Facebook ile giriş yap” butonuna tıklayarak sisteme dahil olabilirler.

Tüm AÖF öğrencilerinin her platformdan kolayca soru sormalarına olanak tanıyan aofplatformu.com, soru sor uygulamasını android kullanıcıları içinde sundu. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.af.platformu&hl=tr adresinden erişilebilen bu android uygulaması ile öğrenciler web sitesine bağlı kalmadan da cep telefonları aracılığı ile diğer Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerine de sorular sorabilirler.

Leave a reply