Materyal Tasarım Web Sitelerine Taşınıyor

Materyal Tasarım Web Sitelerine Taşınıyor

Google firmasına baktığımız da Android 5.0 Lollipop sürümüyle karşımıza çıkartmış olduğu telefonlarımız da ki materyal tasarım anlayış artık Google bünyesinde tüm uygulamaların bünyesi altında kullanılabilir hale geldi. Arama devinin yayınlamış olduğu yeni araca baktığımız da materyal tasarımını internet sitelerine oldukça uygun bir hale gelmesini sağlıyor. Bu tarz bir kararın alınmasının hemen ardından da materyal tasarıma sahip olan birden falza sitenin de karşımıza çıkacağını işaret ediliyor.

Medium ’da yayınlandığı yazıyla duyurmuş odluğu Material Design Lite isime saihip olan araç, Materyal tasarım elementlerin hızlı bir şekilde HTML, CSS anı zaman da JavaScript üzerine uygulamayı çok daha aktif bir hale getiriyor Böylece baktığımız da isteye kartlar tıklamaya duyarlı menüler içerisinde çok daha fiziksel açılan oldukça güçlendirilmiş geçiş butonları da eklenebiliyor.

Geliştiriciler tarafından, Kendi tasarımlarına ek olarak yapılan dokunuşlar sayesinde siteler responsive hale gelerek beraberinde çok daha aktif bir yapıyı üzerinde taşıyor. Yapılan işin sadece materyal tasarımı akıllı telefonların dışına çıkarmak olmadığın dile getiren Google yöneticilerinden bir tanesi olan Mathasi Duarte, oldukça farklı ekran boyutların da bu tasarımın kullanılmasının istendiğini dile getirdi.   

Leave a reply