Periscope Yorum Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Periscope Yorum Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Popüler canlı yayın uygulaması Periscope ile bazen yorum gönderilemiyor. Peki, Periscope yorum yapamıyorum sorunu nasıl düzeltiliyor? İşte Periscope yorum sorununun çözümü. 13.06.2015 / 16:00

En popüler canlı yayın uygulaması olan ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı kazanan Periscope, Twitter gibi güçlü bir sosyal ağın arkasında yer alması nedeniyle hızla gelişmeye devam ediyor.

İlk olarak iOS, geçtiğimiz haftalarda ise Android için yayınlanan canlı yayın uygulamasında, ilginç bir sorun gözümüzden kaçmadı. Özellikle binlerce takipçisi olan kullanıcıların Periscope yayınlarına yorum yapan kullanıcılar, bu sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Periscope yorum sorunu nasıl yaşanıyor?

Periscope uygulamasında keşfettiğimiz sorun, yaklaşık olarak 150 ve üzeri izleyiciye ulaşan yayınlarda ortaya çıkıyor. Belli sayıda kullanıcı, Periscope yayınına yorum yapmaya çalıştığı zaman, sistem otomatik olarak sonradan yorum yapmak isteyen kullanıcılara “Broadcast Too Full” şeklinde bir mesaj veriyor.

Bu durum sonucunda bu mesajı yorum bölümünde gören kullanıcılar ise ne yazık ki yorum yapamıyorlar. Peki, Periscope yorum sorununun çözümü var mı? Elbette her sorunun bir çözümü vardır. Periscope yorum sorunu için de basit bir çözüm bulduk. Fakat bu çözümüm uzun vadede pek kullanışlı olmadığını ve Periscope geliştiricilerinin bu sorunu çözmesi gerektiğini belirtmeliyiz.

Periscope yorum sorunu nasıl düzeltilir?

Periscope‘ta belli bir kullanıcı kitlesi yorum yaptığı zaman geriye kalan kullanıcılar yorum yapamıyor. Yani daha anlaşılır şekilde rakamları kullanarak ifade edersek, bir yayına aynı anda 50 kişi yorum yapabiliyorsa, 51. kişi yayına katıldığı zaman “Broadcast Too Full” mesajı ile karşılaşıyor.

Periscope yorum sorunundan kurtulmak için yapmanız gereken ise yorum yapabilme özelliği açılana kadar, yayını kapatıp açmak. Yayını kapatıp tekrar açtığınızda, eğer az sayıda kullanıcı yorum yapıyorsa, sizin de yorum yapma özelliğiniz aktif oluyor. Fakat binlerce izleyicisi olan Periscope yayınlarında bunu yapmak, çok sık yaşanmasa da 15-20 defa yayını tekrar açmanızı gerektirebiliyor.

:: Periscope Kullanım İpuçları haberini okumak için buraya tıklayın…

Bu nedenden ötürü sorunun asıl çözümünün Periscope geliştirici ekibinde olduğunu belirtiyoruz. Periscope geliştirici ekibi, kısa süre içerisinde yayınlanacak bir güncelleme ile, aynı anda gönderilen maksimum yorum sayısını arttırılabilir ve Periscope yorum sorunu büyük oranda düzeltilebilir.

:: Periscope’ta yaşanan yorum sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Periscope Yorum Sorunu Nasıl Düzeltilir? Caner Sönmez 2015-06-13 16:00Popüler canlı yayın uygulaması Periscope ile bazen yorum gönderilemiyor. Peki, Periscope yorum yapamıyorum sorunu nasıl düzeltiliyor? İşte Periscope yorum sorununun çözümü. 8.00 10 0

Leave a reply